Yaşam

Türk Kızılayı’ndan Eğitime Bir Destek Daha

Türk Kızılayı İzmir İl Şubesi tarafından hayata geçirilen “1001 Mutluluk Projesi” ile ihtiyaç sahibi 1001 ilkokul öğrencisine kırtasiye oyuncakları, hijyen seti gibi malzemeler dağıtıldı.

Türk Kızılayı İzmir İl Şube Başkanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında İzmir ilindeki ilköğretim okullarında öğrenim gören 1001 öğrenci için harekete geçti. Eğitimlerine devam eden ilköğretim öğrencilerine yönelik proje kapsamında Türk Kızılayı gönüllüleri ve çalışanları tarafından öğrencilere yardım ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi okullardan gelen başvuruları değerlendiren Türk Kızılayı İzmir İl Şubesi, bağışçıların da desteğiyle projeyi çok kısa sürede hayata geçirdi.

“1001 Mutluluk, 1001 Öğrenci”

1001 öğrenciye destek sağladıklarını belirten Türk Kızılayı İzmir İl Şube Başkanı Kerem Baykalmış, “Çocuklarımızın yüzündeki mutluluk için harcanan emek çok değerli. Kızılay’ımızı tüm dünyada olduğu gibi İzmir’de de sevgi ve özveriyle insanlığın kalbine kazıdığımıza inanıyorum.” dedim.

“İhtiyaç sahibi öğrenciler için çalışmaya devam”

Proje kapsamında İzmir’de 4 ilköğretim okulunda eğitimlerine devam eden öğrencilere ulaştıklarını belirten Baykalmış, “Kızılay bir yaşam biçimi, bir yol ve her şeyden önce bir yeterlilik yarışıdır. Proje kapsamında Şehit Batuhan Şimşek İlkokulu, Vasıf Çınar İlkokulu, Yapıcıoğlu İlkokulu ve Şasal İlkokulu idaresinden ihtiyaç listelerini karşılayarak okullara projemizi dağıttık. Değerli bağışçılarımızın katkılarıyla bu yıl projemizi yeniden hayata geçirmeyi planlıyoruz ve diğer ilköğretim okullarına da ulaşmayı hedefliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-delice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu