Ekonomi

Konya’da köprülü kavşak çalışmaları hızla ilerliyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstanbul Yolu ile Fırat Caddesi’nin kesiştiği noktada köprülü kavşak çalışmalarını yerinde inceledi.

Altay, Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Kentin trafiğini rahatlatacak önemli altyapı çalışmaları yürüttüklerini belirten Altay, “Konya’nın 4 önemli noktasında kavşak çalışması yürütüyoruz. Sedirler Kavşağı’nı, Taş Köprü’deki çalışmayı da birkaç ay içinde tamamlayacağız. Alt geçit hızla devam ediyor. Kent Hastanesi bölgesindeki kavşak da devam ediyor.” “Çalışmaya başladık.” söz konusu.

Alt geçitlerin tamamlanmasıyla şehir trafiğinde ciddi bir rahatlama yaşanacağına dikkat çeken Altay, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımıza bize gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum. Doğal olarak bunlar zahmetli, zahmetli ve büyük altyapı çalışmaları. Biz de özellikle servis yollarıyla bu çalışmanın vatandaşlarımıza etkisini en aza indirecek çözümler bulduk. Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nda geçişi kolaylaştıracak U dönüşleri var. Gece gündüz yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Üzerinde çalışıyoruz. Bilindiği üzere İstanbul Çevre Yolu’nun her noktasına köprülü kavşaklar yaparak yolu trafik ışıklarından arındırdık. Yol.Şehrin çıkışında son noktada bulunan Fırat Caddesi üzerindeki köprülü kavşakta da çalışmalara başladık.İnşallah tabandaki çalışmalarımızı da Kasım ayı sonuna kadar tamamlayıp transit yolu hizmete açmayı planlıyoruz. -Dönüşler ve “İnşallah bahar gelmeden üstteki Sancak-Yazir geçişlerini tamamlayarak köprülü kavşak inşaatını tamamlamayı planlıyoruz. 232 milyon lira maliyetle yaptığımız bu çalışmayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İLBANK ve Japonya Kalkınma Bankası ile yürütüyoruz.”

4 köprülü kavşağın maliyeti 1 milyar lira

Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda inşa ettikleri kavşakların toplam maliyetinin 1 milyar lira olduğunu belirten Altay, kavşaklar tamamlandığında kentteki araç trafiği yoğunluğunda gözle görülür bir azalmaya tanık olacaklarını sözlerine ekledi.

tillohaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu