Ekonomi

FINVER projesine büyük ilgi

ORDU (İGFA) – Ordu’nun en değerli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin büyük paya sahip olduğu fındıkta birim alandan daha fazla iş elde etmek amacıyla Lider Güler tarafından başlatılan Büyükşehir Belediyesi’nin tarım şirketi ORTAR A.Ş. ihracat. A.Ş. tarafından yürütülen Fındık Verimliliği (FINVER) Projesi. il genelinde yaygınlaştı.

Ordu’da büyük beğeni toplayan proje ile FINVER yöntemleri il genelinde uygulanmaya başlandı. Bu çalışma bahçe sahipleri tarafından büyük talep görürken projeyi örnek alıp bahçe bakımı yapan gruplar FINVER yöntemini uygulamaya başladılar.

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİZE GÜVEN VERDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tarım iştiraki ORTAR’ın başlattığı projenin kendilerine rol model olduğunu belirten Üretici Cevdet Yamaner, “ORTAR A.Ş.’nin çalışma yöntemlerini uyguluyoruz. projenin il genelinde yaygınlaştırılmasını sağlamak” dedi.

Yamaner yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Öncelikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine çok teşekkür ediyorum. FINVER projesi daha önce yapmak isteyip de cesaret edemediğimiz bir projeydi. Ancak böyle bir projeye başlamamız ve bu konuda bize takviyeler vermemiz için Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından teşvik edildik. Şu anda Ordu’da 300 dönüm fındık bahçesi kiralıyor ve bakımını yapıyoruz. ORTAR A.Ş’den aldığımız çalışma metodları ile gerçekleştirdiğimiz projede birim alanda elde ettiğimiz verim arttı. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

haber-cavdarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu