Haber

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, Fiyat Artışlarını Eleştirdi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, son dönemde akaryakıt başta olmak üzere çeşitli alanlardaki fiyat artışlarını eleştirerek, “İnsanlar borcunu borçla kapatmaya çalışıyor. Bu tablonun sebebi uygulanan politikalar ve bedelini ödeyen halktır.” söz konusu.

Nazlıaka, CHP Kadınlar Kolu üyeleriyle Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) önünde yaptığı basın açıklamasında zamları protesto etmek için halka açık bir yere geldiklerini belirtti.

Akaryakıt zamlarının ardından 81 ildeki parti teşkilatlarının eş zamanlı basın açıklaması yaptığını hatırlatan Nazlıaka, dul kadının maaşı 5 bin 500, asgari ücret 11 bin 402, emekli maaşı 7 bin 500 TL, Birlesik Metal-İş’in yaptığı araştırmaya göre yoksulluk sınırı 36 bin liranın, açlık sınırı 10 bin liranın üzerinde. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin günlük maliyetinin 348 lira olduğuna dikkat çeken Nazlıaka, bu maaşlarla sağlıklı ve dengeli beslenmenin mümkün olmadığını vurguladı.

CHP’li Nazlıaka, akaryakıt fiyatlarına yapılan artışın ulaşım fiyatlarını artıracağına ve bunun da gıda fiyatlarına yansıyacağına dikkat çekerek, “Derin bir yoksullukla karşı karşıyayız.” dedi.

Fiyat artışlarının kimseye teğet geçmediğini ifade eden Nazlıaka, şunları söyledi:

“İnsanlar borcunu borçla kapatmaya çalışıyor. Bireysel kredi kartı borçlanması geçen yıla göre yüzde 146 arttı. Vatandaşlarımız günlük zaruri ihtiyaçlarını sadece kartlarla karşılıyor. Bu tablonun sebebi uygulanan politikalar ve bedelini ödeyen halk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu