Haber

Biden başkanlığının en tehlikeli günlerine giriyor

İngiliz Telegraph gazetesi, İran’ın Irak ve Suriye’deki askeri hedeflerine yönelik misilleme saldırılarının ABD Başkanı Joe Biden’ın şu ana kadarki en riskli testlerinden biri olduğunu yazdı.

Gazete, ABD’nin misilleme saldırısında hassas bir denge koruduğunu yazdı. “Ortadoğu’daki askeri eylemler çok dikkatli planlansa bile öngörülemeyen sonuçlar doğurabilir.”uyardı.

Gazete, Tahran ve müttefiklerinin ne olacağına dair bazı ipuçlarına sahip olduğunu iddia etti. “İran, askeri güçlerini Irak ve Suriye’den zaten çekmiş gibi görünüyor.”dedi.

Önümüzdeki günlerde ABD saldırılarının yoğunlaşması bekleniyor. Telegraph gazetesine göre ABD’nin eylemleri beklenmedik bir tepkiye neden olabilir:

“Beyaz Saray, Biden’ın Ortadoğu’da attığı adımların askeri olduğu kadar siyasi açıdan da tehlikeli olduğunun elbette farkında. Biden’ın İsrail’e verdiği destek, partisinin ilerici kanadının, özellikle de genç seçmenlerin ilgisini çekecek. yeniden seçilme umutları açısından hayati önem taşıyor.” “Hiçbir yerde rahatsızlık yarattı. Cumhuriyetçiler ise 3 ABD askerinin ölümünden Biden’ın zayıflığını sorumlu tuttu. Biden, başkanlığının en tehlikeli günlerine giriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu