Haber

Antalya Kemer’de Çıkan Orman Yangınına Helikopter ve Uçaklar Müdahale Ediyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde başlayan orman yangını çevreyi sardı. Ekipler, sarp kayalık alanda devam eden yangını tamamen söndürmek için helikopter ve uçaklarla yoğun bir şekilde çalışıyor.

Kemer ilçesinde 24 Haziran Pazartesi günü saat 21.08’de başlayan orman yangını kanyonun dar kesiminde devam ediyor. Dün havanın kararmasıyla birlikte 5 gece görüş helikopterinin gece boyunca havadan söndürme çalışması yaptığı bölgede günün ilk ışıklarıyla birlikte havadaki söndürme ekiplerinin sayısı arttı. Karadan bini aşkın işçi, su deposu ve iş makineleri, havadan ise helikopter ve uçaklar sık ​​aralıklarla sortiler düzenleyerek denizden aldıkları suyu yangın bölgesine taşıyor.

Yangına 10 uçak, 29 helikopter, 80 sprinkler ve iş makinesi dahil olmak üzere 654 işçi müdahale ediyor. Yangın, bölgenin batı yamacındaki sarp ve kayalık toprakta devam ediyor. Ekiplerin havadan ve karadan yürüttüğü yoğun çalışma sonucunda ortak alan kuşatıldı. Dün güneyde etkisi aşikar olan kuvvetli rüzgar, yönünü kuzeye çevirerek şiddetini azalttı. Bölgede hava sıcaklığı 40 derece olarak ölçülürken, nem oranı yüzde 26 olarak kaydedildi. Helikopterlerin deniz üzerinden su almasını izlemek isteyen vatandaşlar, o anları meraklı gözlerle izledi. – ANTALYA

inhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu