Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Minikleri Hayvanlarla Buluşturuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentli minikleri Keçiören Pet Park’ta ağırlamaya devam ediyor. Şehrin çeşitli okullarından gelen öğrenciler hayvanlarla çevrili bir gün geçiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentin miniklerini Keçiören Evcil Hayvan Parkı’nda ağırlamaya devam ediyor. Kentin çeşitli okullarındaki minikler, öğretmenleri ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri eşliğinde hayvanlarla iç içe bir gün geçirme fırsatı buluyor.

“BAŞKENTİN 5 BEYAZI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Keçiören Pet Park’ta düzenlenen etkinliklerde çocuklar hem hayvanlarla daha yakın temas kuruyor hem de onları öğreniyor.

AnkaraTürkiye’nin sembolleri arasında yer alan endemik Ankara tavşanı, Ankara keçisi, Ankara güvercini, Ankara kedisi ve Ankara arısı, Büyükşehir Belediyesi oyuncularının sahnelediği “Başkentin Beş Beyazı” adlı tiyatro oyunuyla miniklere tanıtılıyor. Başkent Tiyatroları.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİNİ KAZANDIRMAK”

Sağlık İşleri Dairesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Aydın Kayalı, hayvan hakları konusunda duyarlılığın artırılması ve farkındalık yaratılarak farkındalık yaratılması amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, “Amacımız çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve onlara farklı hayvan türlerini göstermek. hayvanlarla yakın temas kurmalarını sağlayın.”

Kaynak: ANKA / Hayat

caybasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu