Haber

Venezuela’da Tarihsel Olarak Çok Önemli Bir Caddenin Adı “Türkiye Cumhuriyeti Caddesi” Olarak Değiştirildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Venezuela’da ilginç bir tören düzenlendi. Başkentte sembolik ve tarihi öneme sahip caddelerden biri de Türkiye Cumhuriyeti Caddesi’ne verildi.

Detaylar haberimizde!

Türkiye ile Venezuela arasındaki iş birliğini ilerletmek adına geçtiğimiz günlerde bu ülkede çok önemli bir tören düzenlendi.

Venezuela’nın başkenti Karakas’ın merkezindeki tarihi simgesel caddelerden birine “Türkiye Cumhuriyeti Caddesi” adı verildi.

Türkiye Cumhuriyet Caddesi’nin açılışına Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Naci Aydan Karamanoğlu, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Carmen Carmen Belediye Başkanı Carmen Melendez, Venezuela’da yaşayan Türk vatandaşları ve çok sayıda hükümet yetkilisi katıldı.

Karakas Belediye Başkanı Melendez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Karamanoğlu ve Dışişleri Bakanı Gil ile Karakas’ın merkezindeki Türkiye Cumhuriyet Caddesi’ni açarak iki ülke tarihine yeni bir sayfa yazdık.”

Dışişleri Bakanı Gil, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında iki halkı birleştiren kardeşliğe bir jest olarak Büyükelçimiz ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Caddesi’nin açılışına katıldık. .”

Karakas’taki Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, kentin en önemli mekanlarından biri olan Bolivar Meydanı’na çıkan caddelerden birinin adının Türkiye Cumhuriyeti Caddesi olarak değiştirilmesi kararının memnuniyetle karşılandığı belirtildi.

Törenin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesinin önemli olduğu belirtilen açıklamada, Türkiye ile Venezuela arasındaki iş birliğinin devam edeceği ve Karakas’ta Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin açılacağı belirtildi. daha sonraki bir tarihte.

Konuyla ilgili Venezuela basınında geniş yer bulan haberler, iki ülke arasındaki stratejik bağlılıklara ve kardeşlik bağlarına vurgu yaptı.

Venezuela ile stratejik paylarımız olduğunu herkes biliyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

ineboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu