Haber

Fas maçı sonrası gözyaşlarını tutamayan Cristiano Ronaldo’dan ilk sözler: Ülkemizin adını dünya sıralamasında üst sıralara çıkarmak en büyük hayalimdi.

2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Fas, Portekiz’i 1-0 mağlup etti. Maçın ardından gözyaşlarını tutamayan Cristiano Ronaldo dünya gündemine oturdu. Yıldız oyuncu, Dünya Kupası’na veda etmesi ve hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Cristiano Ronaldo’nun açıklamaları şöyle:

“Portekiz ile Dünya Kupası kazanmak kariyerimin en büyük ve en tutkulu hayaliydi. Neyse ki Portekiz dahil birçok uluslararası kupa kazandım. Ülkemizin adını dünya sıralamasında üst sıralara çıkarmak en büyük hayalimdi. Bunun için mücadele ettim. Bu hayal için çok mücadele ettim.

“PASSLY BU HAYAL GERÇEKLEŞMEDİ”

16 yıl boyunca Dünya Kupası’nda mücadele ettim, goller attım, her zaman mükemmel oyunculara sahip milyonlarca Portekizli tarafından desteklendim. Verebileceğim her şeyi verdim. Sahada her şeyi denedim. Kargaşadan asla kaçmadım ve hayallerimden vazgeçmedim. Ne yazık ki bu hayal gerçekleşmedi.

“Dostlarıma sırtımı dönmüyorum”

Kızgın bir tepki vermek işe yaramazdı. Sadece herkesin şunu bilmesini istiyorum; Çok şey söylendi, çok şey yazıldı, çok spekülasyon yapıldı ama Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi. Ben her zaman bu ülkenin davaları için savaştım. Ülkeme, takım arkadaşlarıma hiçbir zaman sırtımı dönmedim.

“SÖYLEYECEK ÇOK ŞEY YOK”

Şimdilik söylenecek pek bir şey yok. Teşekkürler Portekiz. Teşekkürler Katar. Rüyam devam ederken çok hoştu. Artık zaman en büyük rehberimiz olacak. Herkes kendi dersini alacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu