Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: “8 ve 12 Yaşındaki Erkek Kardeşler İçin Acil Koruma Kararı Alınmıştır”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Eskişehir’de iki gün önce kaldırıldığı hastanede yetersiz beslenme ve ihmal nedeniyle tedavi altına alınan ve hayatını kaybeden 6 yaşındaki erkek çocukla ilgili olarak; “İki kardeş savcılığın talimatıyla Çocuk Esirgeme Kurumu İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine teslim edildi. 8 ve 12 yaşındaki kardeşler için acil koruma kararı alındı.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Eskişehir’de iki gün önce yetersiz beslenme ve ihmal nedeniyle tedavi gören 6 yaşındaki erkek çocuğunun kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği olayla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık şu açıklamayı yaptı:

“HUKUKİ SÜREÇ BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN YAKIN TAKİP EDİLMEKTEDİR”

“İşkence Gören 6 Yaşındaki Kız Hayatını Kaybetti” haberiyle ilgili bazı medya organlarında açıklama yapılması gerekli görüldü.

Anne ve babası cezaevinde olan üç kardeşin 2016 doğumlu bir kız çocuğunun 14 Aralık 2022 tarihinde şüpheli ölümü üzerine yürütülen soruşturma sonucunda 2 erkek kardeş, talimatla Çocuk Esirgeme İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi’ne teslim edildi. savcılığın. 8 ve 12 yaşındaki kardeşler için acil gözaltı kararı alındı.

Yetersiz beslenme ve uygun olmayan koşullarda yaşama nedeniyle halen kurum bakımında olan ihmal ve istismar mağduru çocukların gelişim sorunlarına yönelik sağlık kontrolleri devam ediyor. İhmal ve istismar mağduru çocukların ölümü ile kız çocuğunun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, amca ve amcanın tutuklanması ve kaçak babaannenin tutuklanmasıyla başlayan hukuki süreç yakından takip ediliyor. Bakanlığımız takip ediyor.”

NE OLDU?

Eskişehir’de iki gün önce yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle hastanede tedavi altına alınan NET’in hastanede yaşamını yitirmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği, amca ve teyzeyi gözaltına alırken, zanlılar “çocuğa aşağılayıcı muamele” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu